Parametrics
7MBR25NF120 absolute maximum ratings: (1)VCES: 1200V; (2)VGES: ±20V; (3)IC: 25A; (4)IC pulse: 50A; (5)-IC: 25A; (6)PC: 200W; (7)Tj: 150℃; (8)Tstg: -30 to 125℃; (9)Visol: AC2500V.